275g

Domaćica кокос

Чајно пециво со кокос и млечна чоколадо

Состојки

Пченично брашно, чоколаден прелив (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатори: соја лецитин, E 476; арома), кокос 14%, шеќер, растителна маст (палма, шеа), декстроза, средство за нараснување Е 503, мед, аромe, прехранбена сол.
Чоколаден прелив содржи мин. 48% какао делови.

Mоже да содржи лешници и јајца.

Halal certificate

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2040 kJ / 488 kcal
Масти (g) 27,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 17,0 g
Јаглени хидрати (g) 53,0 g
од кои шеќери (g) 25,0 g
Протеини (g) 6,2 g
Сол (g) 0,26 g