220g

Domaćica original

Чајно пециво со темно чоколадо

Состојки

Пченично брашно, чоколаден прелив (шеќер, какао маса, какао путер, млечна маст, емулгатори: соја лецитин, Е 476; арома), шеќер, растителна маст (шеа, палма), декстроза, средство за нараснување Е 503, мед, прехранбена сол, арома.
Чоколадниот прелив содржи мин. 48% делови какао.
Mоже да содржи лешници и јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1872 kJ / 47 kcal
Масти (g) 18 g
од кои заситени масни киселини (g) 9,2 g
Јаглени хидрати (g) 62 g
од кои шеќери (g) 24 g
Протеини (g) 6,7 g
Сол (g) 0,31 g