220g

MK - Domaćica Extra Choco

Состојки

шеќер, растителнa маст (палма, шеа), пченично брашно, обрaно млеко во прав 6%, полномасно млеко во прав 5%, какао во прав со намалени маснотии 1%, прехранбена сол, регулатор на киселост Е 500, арома, емулгатор соја лецитин.

Mоже да содржи лешници, јајца, бадеми, сусам и кикирики.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 2065 kJ / 492 kcal
Масти (g) 19
од кои заситени масни киселини (g) 11
Јаглени хидрати (g) 72
од кои шеќери (g) 28
Протеини (g) 6
Сол (g) 0,25