275g

Domaćica темна

Чајно пециво со темно чоколадо

Состојки

Пченично брашно, чоколаден прелив (шеќер, какао маса, какао путер, млечна маст, емулгатори: соја лецитин, Е 476; аромa), растителна маст (палма, шеа), шеќер, парчиња на какао зрна 3,5%, какао во прав со намалени маснотии 2,5%, декстроза, средство за нараснување Е 503, мед, прехранбена сол, ароми.
Чоколаден прелив содржи мин. 48% делови какао.
Mоже да содржи лешници и јајца.

НУТРИТИВНАТА ВРЕДНОСТ

Нутритивна вредност на 100 g
Енергетска вредност (kJ / kcal) 1936 kJ / 463 kcal
Масти (g) 22,0 g
од кои заситени масни киселини (g) 12,0 g
Јаглени хидрати (g) 56,0 g
од кои шеќери (g) 23,0 g
Протеини (g) 7,0 g
Сол (g) 0,26 g